50. výročie školy

 

 

 

Výtvarné aktivity

 

 

 

Marec – mesiac knihy 2. stupeň

Dňa 22 marca, 2021, Vytvoril , V kategórii Novinky,

Marec je prvý jarný mesiac, ktorý sa spája s príchodom slnečných dní, prvých prác v záhradkách i s odpočinkom v podobe čítania kníh. Pred niekoľkými dňami sme sa zmienili, že marec je aj mesiacom kníh. Je to na počesť Mateja Hrebendu, ktorý bol popredným rozširovateľom slovenských a českých kníh.
Mesiac knihy sme si pripomenuli aj my s našimi žiakmi na druhom stupni vďaka pani učiteľke Mgr. Tatiane Šarišskej. Pripravili sme pre nich rôzne aktivity, súťaž so zaujímavými cenami, zoznámili sme sa s vynálezcom kníhtlače, s výrobou kníh, vyrábali záložky do kníh, čítali krásne príbehy a rozprávky, ktoré sa nachádzajú v našej školskej knižnici. Aj náš príbeh má pokračovanie a od pondelka na našich žiakov čakajú nové kapitoly.

Foto si môžete pozrieť TU