Rozprávková matematika.

Dňa 18 júna, 2023, Vytvoril , V kategórii Novinky,

Rozprávková matematika.

Blíži sa koniec školského roka a s ním aj záverečné hodnotenie i akási rekapitulácia toho, čo sme sa naučili. Lakmusovým papierikom našich vedomostí z matematiky bolo aj veľmi zaujímavé 6 hodinové blokové vyučovanie skupiny žiakov z 5.B a 5.D triedy.

Pani učiteľky Simonka a Danka si pre svojich žiakov pripravili pútavé dopoludnie plné rozprávok a matematických úloh. Hlavičky piatakov pomáhali v novej škole Danke a Janke, riešili stonožkine trampoty, odhaľovali tajomstvá starého hradu a trošku sa trápili v perníkovej chalúpke zlej Ježibaby. Náročný deň si žiaci spestrili filmovou rozprávkou, maľovaním a strihaním perníčkov a chalúpky.

Bolo to veľmi zaujímavé i náročné dopoludnie zároveň. Ukázať matematické vedomosti v praxi nebolo vôbec jednoduché, ale žiaci to zvládli so cťou. Odmenou nám všetkým bol dobrý pocit a krásna vytlačená kniha spolu s maketou perníkovej chalúpky.

Ste na ňu zvedaví? K dispozícii je všetkým žiakom aj učiteľom v Čitárni kontajnerovej školy. Pokiaľ by ste si naše matematické rozprávky chceli vytlačiť a spestriť si letné prázdniny, ponúkame vám ich aj v pdf súbore.

Mgr. Jacková S., Ing. Cvengroschová D.

Viac foto nájdete v našej galérii 🙂