50. výročie školy

 

 

 

Výtvarné aktivity

 

 

 

Medzinárodný deň Rómov

Dňa 25 apríla, 2023, Vytvoril , V kategórii Novinky,

Medzinárodný deň Rómov – 8. apríl, sa pripomína vo svete už viac ako 30 rokov.

Tento deň bolo 1. celosvetové stretnutie Rómov v Orpingtone pri Londýne, na ktorom Rómovia zo 14 štátov deklarovali spoločný pôvod, etnické pomenovanie Róm a prihlásili sa ku krajine svojho pôvodu – Indii. Tento významný deň si na našej škole pripomíname každoročne aj my. Spolu so vzácnymi hosťami sme slávnostne otvorili nové výchovno-vzdelávacie priestory v modulovej škole, ktoré prispejú ku kvalitnej výučbe na našej škole. Sprievodný umelecký program pod vedením p. uč. S. Štefanskej a p. uč. M. Lukáčovej-Jackovej zaspievali, zatancovali, zahrali a zarecitovali naši šikovní žiaci.

Viac z tejto príjemnej akcie si môžete pozrieť v našej galérii.