50. výročie školy

 

 

 

Výtvarné aktivity

 

 

 

Vernisáž v Prahe

Dňa 1 októbra, 2019, Vytvoril , V kategórii Novinky,

Výstava žiackych výtvarných prác pod názvom Rómska paleta pokračovala v Prahe 12. septembra 2019. Naše hudobno-spevácko-tanečné teleso navštívilo túto krásnu metropolu, aby predstavilo svoj temperament a ďalej šírilo rómsku kultúru vo svete. Vystúpenie prebiehalo na Námestí republiky blízko slovenského inštitútu pod holým nebom, čo strhlo obrovský dav ľudí k tomu, aby naslúchali čistej detskej rómskej duši. Výnimočným hosťom vernisáže bol Peter Weiss, veľvyslanec Slovenska v ČR. Okrem zážitkov z vernisáže si naši žiaci nesú domov aj spomienky na krásne historické miesta ako Karlov most, staromestská radnica s orlojom či Václavské námestie. Sladkou odmenou bol posledný deň strávený v Jump centre a na outdoorovom ihrisku. Veľké poďakovanie za naše cestovateľské zážitky a možnosť reprezentovať školu a obec Jarovnice patrí p. učiteľovi Sajkovi, vedeniu školy a obecnému úradu. Ďakujeme!

Video z  vystúpenia si pozrite TU

Fotografie z výstavy a vystúpení si pozrite TU

Článok spracovala: Mgr. Polačková, M

Video spracoval: asistent učiteľa p. Kaleja, M