50. výročie školy

 

 

 

Výtvarné aktivity

 

 

 

Vernisáž v Budapešti

Dňa 27 júna, 2019, Vytvoril , V kategórii Novinky,

Cestujeme svetom!

Po úspešnej reprezentácii výtvarných prác našich žiakov na vernisáži v Pálffyho paláci v Bratislave, boli naši žiaci pozvaní na pokračovanie výstavy do hlavného mesta Maďarska. Budapešť privítala 15 mladých rómskych talentov s otvorenou náručou. V galérii, kde prebiehala „Rómska paleta“, potešili naši žiaci množstvo zúčastnených divákov slovenského aj maďarského pôvodu svojím spevom a tancom za spolupráce s pedagógmi, asistentmi a pani ekonómkou. Po vystúpení sa všetci zúčastnili veľkolepého banketu. Okrem zážitkov z vernisáže si deti domov odniesli krásne spomienky na veľkú ZOO v Budapešti, tropikárium, detské ihriská, a vďaka maďarskej sprievodkyni spoznali aj časť hlavného mesta, obvod 8, ktorý sa spája s rómskou kultúrou. Veľkým zážitkom bola aj reportáž televízie TA3. Záujem o naše mladé talenty prejavila aj Praha, preto v septembri pokračujeme ďalej zoznamovaním sveta s rómskou dušou a kultúrou.

Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za vynikajúcu reprezentáciu našej školy! 

Fotografie z výstavy a vystúpenia si pozrite TU

Spracovala: Mgr. Polačková, M