Týždeň za odmenu realizácia – 2. ročník.

Dňa 2 júna, 2019, Vytvoril , V kategórii Novinky,

V týždni 27. – 31. 5. 2019 sme odštartovali 2. ročník Týždňa za odmenu. Absolvovalo ho 23 žiakov,  ktorých vybrali triedni učitelia.

1. 5.A     Kukuricová Dominika
  21. 9.B     Kalejová Nikola
  22. 9.C     Bilá Denisa
  23. 9.C     Husárová Mária

Hlavnou myšlienkou tohto skúšobného projektu je vyvolať vo vás, milí žiaci, záujem o učenie, o získanie vedomostí, o chuti zmeniť sa. Nový Týždeň za odmenu bude až o rok. Máte od septembra 2018 možnosť dokázať učiteľom, rodičom, spolužiakom, no najmä sebe, že chcete byť múdrejší, vzdelanejší a hlavne lepší.

1. deň: sme navštívili rozprávkovú dedinku Habakuky. Pri bráne nás čakal škriatok Martinko Klingáč. Herci nám zahrali dve rozprávky Pavla Dobšinského Zlatá Priadka a Palica von z vreca. Pri návrate sme navštívili pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry podhorskú osadu Vlkolínec.

2. deň: Bol tvorivý. Žiaci tentokrát ostali v škole a čakal ich kreatívny deň. Vyrábali živicové šperky, šifónové brošne, dekupážovou technikou a pečiatkami si zdobili ľanové tašky. Každý výrobok bol originálny a zaujímavý.

3. deň: Sa niesol v turistickom a poznávacom duchu. Z Jarovníc sa žiaci presunuli do Ochtinskej aragonitovej jaskyne. Po ceste späť sa zastavili v Kaštieli Betliar, ktorého priestory približujú bytovú kultúru uhorskej šľachty 18. a 19. storočia.

4. deň: Sa uskutoční v náhradnom termíne.

5. deň: Posledný deň Týždňa za odmenu voňal šarišskými naľešnikami a špekáčikami. Žiaci si v kuchynke školy upiekli. zemiakové placky, ktoré ochutnali aj p. učitelia aj p. riaditeľ. Potom nasledovala opekačka a spoločné stolovanie. Srdečne ďakujeme za pomoc aj pani vedúcej zo školskej jedálne. Tešíme sa na ďalší ročník.

• Spracovala Mgr. Mária Horváthová